Aproape de „sferturi”

Steaua este aproape de o nouă performanță extraordinară pentru fotbalul din România. Roș-albaștrii vor avea o misiune aproape imposibilă, joi, pe Stamford Bridge, contra lui Chelsea. După victoria Stelei din tur, scor 1-0, londonezii sunt  acum obligați să câștige la două goluri diferență pentru a merge mai departe în „sferturile” Europa League.. Totuși, Regina Europei mai are și posibilitatea de a învinge cu 1-0 pentru a duce partida în prelungiri.

Cele două echipe vin după evoluții bune în Cupa Angliei, respectiv Liga1. Chelsea a reușit să egaleze în partida de pe Old Trafford, contra lui Manchester United, după ce la finalul primei reprize era condusă cu 2-0, iar Steaua a învins cu scorul de 3-4, la Piatra Neamț împotriva Ceahlăului, totul culminând cu un spectacol de zile mari.